Sıkça Sorulan Sorular

1- Casus Böcek Nedir?

Casus böcek ortamınızı gizlice dinlemek veya izlemek üzere tasarlanmış, elde ettiği veriyi kablolu veya kablosuz dışarıya aktarabilen elektronik cihazlara verilen genel isimdir. Teknolojinin ilerlemesi bu cihazlara herkesin uygun fiyatlar ile ulaşabilmesini sağlamıştır. Artık isteyen herkes kolaylıkla casus dinleme ve izleme yapabilmektedir. Çeşitli yerlerde saklanabilen bu cihazlar bulunması çok zor prizler, kapı aralıkları, bilgisayar, mouse vb. gibi akla gelmeyecek yerlere konumlandırılabilmektedir.

 

2- Casus Dinleme Nasıl Yapılır?

Kablolu veya kablosuz (gsm tabanlı) olarak üretilen ortam dinleme (casus böcek) cihazları evinize, aracınıza veya çalışma ofisinize yerleştirilmek sureti ile ortam dinleme ve izleme yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra cep telefonlarına yüklenen casus yazılımlar ile ortam dinleme ve izleme yapılmaktadır. Bu mesafe 2000m'ye kadar çıkmaktadır. GSM tabanlı kablosuz dinleme cihazlarında ise böyle bir sınırlama söz konusu değildir dünyanın herhangi bir noktasından ortam dinlemesi yapılabilir. Hafızasına kayıt yapan cihazlarla sese duyarlı modda günlerce dinleme yapabilir fakat enerji beslemesi olan bir yere yerleştirilen kayıt cihazları hafızası dolana kadar görüntü ve ses kaydı yapar bu şekilde kayıt süresi birkaç ay olabilir.

 

3- Casus Böceklere Alınacak Tedbirler?

*Ortamınızın dinlendiğini düşünüyor ve şüpheleniyorsanız ilk iş olarak sigortaları indirin. Dinleme veya izleme eğer bulunduğunuz ortamdaki enerji ile besleniyorsa işi kökünden halletmiş olacaksınız.

*Bulunduğunuz ortamın güvenliğini sağlamanız gerekiyor. Camların çift cam olarak taktırılması dışarıdan yapılabilecek lazerli dinlemeleri engelleyecektir.

*Gsm dinlemelerine karşılık şüphelendiğiniz mailleri ve kısa mesajları kesinlikle açmayın ve şüpheli programları kesinlikle yüklemeyin.

*Kimseden hediye telefon almayın.

Bundan sonraki süreçte cihazı bulmanız gerekiyor. Bunun için profesyonel ekibimizden hizmet alabilirsiniz.

Bizimle kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

Cennet Mah. Barbaros Cad. Zafer Sok. No:11 - D Bok D:14 

Küçükçekmece/İstanbul

Email: bilgi@bocekarama34.com

       : bocekarama34@gmail.com

Tel:+90 552 284 1436

Konum Bilgisi